×
Sign-Up
Login
×
CIAC Dashboard
Sport Specific Info
Schedules - High School
Schedules - Middle School
Unified Sports
Team Schedule
Team Rosters
Master Schedule
Tournament Central
School Directory
Past Champions
Eligibility Center
(Legacy)
Important Links
CT Association of Schools (CAS)
Games Wanted
Merchandise
NFHS Network
Tickets
Vacancies
Resources
Administrators
Officials
Students/Parents
Class Act Schools
Coaches Spotlight
Coaching Education
Esports
Event Registration
Glory Days Podcast
Handbook
Leagues
Medical Handbook
Sanctioned Events
SERVPRO Spotlight
About CIAC
History
Contact Info
Staff
Related Organizations
Account
Login
Sign-Up
Forgot Password
Tournament Central
Sport Specific Info
MAIN MENU
Spring
Baseball
Lacrosse (Boys)
Lacrosse (Girls)
Outdoor Track (B&G)
Softball
Golf (Boys)
Golf (Girls)
Tennis (Boys)
Tennis (Girls)
Volleyball (Boys)
Winter
Boys Basketball
Girls Basketball
Dance
Gymnastics (Girls)
Ice Hockey (Boys)
Ice Hockey (Girls)
Indoor Track (B&G)
Swimming (Boys)
Cheer
Wrestling
Fall
Cross Country (Boys)
Cross Country (Girls)
Fall Golf (Boys)
Field Hockey
Football
Soccer (Boys)
Soccer (Girls)
Swimming (Girls)
Volleyball (Girls)
Tournament Central
MAIN MENU
Dashboard
Tournament Games
Rankings
Brackets
Tournament Rosters
Eligibility Center
(Legacy)
MAIN MENU
High School Eligiblity
Middle School Eligiblity
Administrators
MAIN MENU
Athletic Program Evaluation
Coach/Team Evaluation Tools
Enrollments and Schools of Choice
Ford Athletic Grant
Link to CIAC
Login and Access Instructions
Michaels Achievement Cup
Middle Level Guidelines
Scholar-Athlete Banquet
Spirit of Sport Award
Sportsmanship Conference
Officials
MAIN MENU
General Information
Cards/Ejections
Downloads
NFHS
Officials Brochure 2023-2024
Students/Parents
MAIN MENU
College Bound Athlete Resources
Eligibility Rules
NFHS Sportsmanship Course
Parents in Sports Course
Student Athlete Parenting Video
Students/Parents FAQs
Transfers and Hardship Appeals
Boys Wrestling
Boys Baseball
Boys Basketball
Boys Crew
Boys Cross Country
Boys Fall Golf
Boys Fencing
Boys Football
Boys Ice Hockey
Boys Indoor Track
Boys Lacrosse
Boys Outdoor Track
Boys Rugby
Boys Skiing
Boys Soccer
Boys Spring Golf
Boys Swimming
Boys Tennis
Boys Volleyball
Boys Water Polo
Boys Wrestling
Coed Bowling
Coed Crew
Coed Dance
Coed Fencing
Coed Flag football
Coed Rifle
Coed Skiing
Coed Spring Esports
Coed Weightlifting
Coed Winter Cheerleading
Girls Basketball
Girls Crew
Girls Cross Country
Girls Dance
Girls Fencing
Girls Field Hockey
Girls Gymnastics
Girls Ice Hockey
Girls Indoor Track
Girls Lacrosse
Girls Outdoor Track
Girls Rugby
Girls Skiing
Girls Soccer
Girls Softball
Girls Spring Golf
Girls Swimming
Girls Tennis
Girls Volleyball
Girls Winter Cheerleading
Unified Basketball
Unified Flag football
Unified Soccer
Fairfield Warde
Abbott Tech
Amistad
Amity
Ansonia
Avon
Bacon Academy
Bassick
Berlin
Bethel
Bloomfield Weaver
Branford
Bridgeport Central
Bridgeport High Schools
Brien McMahon
Bristol Central
Bristol Eastern
Brookfield/Shepaug
Bullard Havens Tech
Bunnell
Canton
Cheshire
Classical Magnet
Conard
Coventry
Cromwell
Danbury
Daniel Hand
Darien
Derby/Oxford/Holy Cross
E.O. Smith
East Catholic
East Granby
East Hampton
East Hartford
East Haven
East Lyme/Norwich Tech
Ellis Tech
Enfield
Fairfield Ludlowe
Fairfield Prep
Fairfield Warde
Farmington
Fitch
Foran
Gilbert/ Torrington
Glastonbury
Goodwin Tech
Granby Memorial
Grasso Tech
Greenwich
Griswold/Wheeler
Guilford
Haddam Killingworth
Hall
Hillhouse
Holy Cross
Joel Barlow
Jonathan Law
Kaynor Tech
Killingly
Ledyard
Lewis Mills
Lyman Hall
Lyman Memorial - Windham Tech
Maloney
Manchester
Masuk
Middletown
Montville
Morgan
Naugatuck
New Britain
New Canaan
New Fairfield
New Haven Wrestling
New London
New Milford
Newington
Newtown
Nonnewaug
North Branford
North Haven
Northwestern
Norwalk
Norwich Free Academy
Norwich Tech
Notre Dame-Fairfield
Notre Dame-West Haven
O'Brien Tech
Old Lyme
Oxford
Plainville
Platt
Platt Tech
Pomperaug
Portland/Cromwell
Putnam
RHAM
Ridgefield
Rockville
Rocky Hill
Seymour
Sheehan
Shelton
Shepaug Valley
Simsbury
Somers
South Windsor
Southington
St. Bernard
St. Joseph
St. Paul Catholic
Stafford
Stamford
Staples
Stonington
Stratford
Suffield/Windsor Locks Co-Op
Terryville-Thomaston
Thomaston
Tolland
Torrington
Trumbull
University
Valley Regional
Wamogo
Waterford
Watertown
Weaver
West Haven
Westhill
Weston
Wethersfield
Wheeler
Wilcox Tech
Wilton
Windham
Windham Tech
Windsor
Windsor Locks
Wolcott Tech
Woodland
Woodstock Academy
Xavier
Varsity
All
Varsity
Junior Varsity
Sophomore
Froshmore
Freshman
Other
Boys Wrestling
Fairfield Warde
Coach: Jason Shaughnessy
Assistants: Bob Gillen, Brandon Fulco, Matt Cuoco
ROSTER
Level
No
Name
Position
Grade
Albanese, Andrew
10
Albanese, Anthony
11
Anahory, Jack
10
Arce, Johnny
9
Beinstein, Evan
12
Benavides Cordoba, Nicolas
9
Bentley, William
11
Bertot, Ian
12
Blondet III, Juan
9
Brzoska, Zachary
11
Caird, Griffin
10
Camarro, Aidan
10
Caruso, Joseph
9
Chaudhri, Muhammad
9
Corrigan, John
12
Da Luz Sllva, Alexandre
11
Dean, James
12
Denslow, Beau
10
Dino, Seyar
9
Doig, Sebastian
10
Dumeny, Noah
9
Estrada Ixcoy, Daniel
9
Finneran, Liam
11
Flores Romero, Monica
10
Gantt, William
9
Grammatico, Jake
12
Grammatico, Jude
10
Grech, Gaetan
11
Grenier, Cole
11
Guarin Navarro, Samuel
9
Gurner, Ethan
10
Hahn, Charles
11
Henry, Timothy
10
Howie, Michael
9
Howie, Michael
9
Level
No
Name
Position
Grade
Husein, Alan
10
Hyde, Evan
9
Johnson, Amelia
11
Kambas, Andreas
11
Kuen, Zachary
9
Landino, Beckett
10
Levin, Brayden
11
Lopez, Christian
9
Lopez, Diego
9
Lucena, Lucas
10
Massey, Derek
10
McGill, Darnelle
12
Mendoza Bernal, Andres
11
Mendoza Bernal, Cristian
11
Miner, Colin
9
O'Brian, Dylan
10
Otgonbayar, Ochmunkh
12
Palmentiero, Cody
9
Ramirez Leb, Jeffrey
10
Rasmussen, Austin
12
Rodrigues, Mateus
11
Rountos, Arion
10
Ruiz, Geonalli
11
Sanchez, Juan
9
Scorca, Joseph
9
Sheiman, Owen
11
Soracco, Louis
11
Soracco, Paul
10
Spadaro V, Dominick
11
Sporre, Nicholas
12
Terifay, Grady
11
Terwilliger, Rowan
9
TJ
10
Toth, Carson
10
Villa-Duran, Liam
10
Whitney, Samuel
10