×
  • Boards
  • CAS Board of Directors
    NameTitle
    Balanda, MarcClass M Representative
    Bernier, KristinElementary Rep/CSAC Chair
    Blake, JosephHigh School Vice President
    Burns, DianaElementary Rep
    Caggiano, RachaelMiddle Board Rep
    DeRagon, JenniferElementary Board Rep
    DiFiore, FranCFSA Consultant
    Dukette, GarrettNAESP Federal Relations Coordinator
    Dumais, CharlesCAPSS Consultant
    Garry, RobertElementary Board Chair
    Gonzales, RichardHigher Education/UCAPP Consultant
    Hauser, AndreNASSP State Rep
    Jorgensen, LianaMiddle School Vice President/ML Board Chair
    Labas, GladysHigher Education Consultant
    Litke, MichaelPast President
    Macrino, JosephElementary Vice President
    McCarthy, PatriceCABE Consultant
    Nozik, ScottElementary Rep/NAESP State Coordinator
    Ramos, JohnAP Rep
    Renda, DeanePresident-Elect
    Ryan, MattCIAC Board Chair
    Salem, TimMiddle Level Chair
    Smith, SarhannaElementary Level Rep
    Tigno, TerraClass L Representative
    White, JesseClass S Representative
    White, VictoriaHigh School Board Chair
    Winch, TaraSecretary/Treasurer
    Wright, JoyMiddle School Rep
    Yost, AmyPresident
  • CAS Executive Board
    NameTitle
    Blake, JosephHigh School Vice President
    Cipriano, ChrisCIAC Treasurer
    Jorgensen, LianaMiddle School Vice President
    Macrino, JosephElementary Vice President
    Renda, DeanePresident-Elect
    Ryan, MattCIAC Board Chair
    Winch, TaraSecretary/Treasurer
    Yost, AmyPresident
  • CIAC Board of Control
    NameTitle
    Aceto, MarcCATA
    Balsamo, Fred
    Berkowitz, MarkCAAD President
    Brown, DaneClass L rep
    Butkus, StacyClass M representative
    Cipriano, ChrisTreasurer
    Corto, LenCHSCA Interim Ex. Director
    Donovan, DanL rep Eligibility Com
    Durkin, KevinM rep Eligibility
    Eckert, ChrisClass S Rep
    Forcucci, AmandaCHSCA Vice President
    Franklin, GaryClass M rep
    Frassinelli, DamianCAAD Consultant
    Guarino, Erin
    Hale, Jr., RobertConsultant Unified Sports
    Holt, John
    Lawson, KathrynClass S rep
    Longobucco, KimSecretary
    Lungarini, Glenn
    Mayo, RalphVice Chair
    Monroe, JosephCHSCA Treasurer
    Mulligan, DanaAP At-large rep
    Nissen, Dr. CarlConsultant
    Packtor, Karen
    Paredes, DanaClass L rep
    Peel, MatthewAt-large Eligibility
    Pickering, MiguelAP At-large Eligibility
    Rondon, Henry
    Ryan, MattChair
    Salutari, AnthonyAt-large Eligibility
    Scavone, DanConsultant Officials
    Shugrue, GregCAPSS Rep
    Simon, Gregg
    St. Germain, KristenAt-large Eligibility
    Vanderrest, WilliamCHSCA President
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Wygonik, JamesChair/S Eligibility Rep
    Yost, AmyCAS President
  • Connecticut Student Activities Conference
    NameTitle
    Bernier, KristinChair
    Clifton, JarridAt Large rep
    DeRagon, JenniferElem Rep
    Diaz-Santiago, AnabelleAt-large Rep
    Friedman, DavisS rep
    Gonzalez, CherylMiddle Level rep
    Hines, JamahlL rep
    Ramos, JohnAt Large rep
    Rivera, GinaElem Level
    Rondon, HenryCAS-CIAC
    Ryan, BoMiddle Level Rep
    Sweet Dawe, AliciaClass M Rep
    Thomas, StaffordAt Large rep
    Wood, KimberlyAt-large rep
  • Elementary Board of Control
    NameTitle
    Bava, Colleen
    Burns, DianaVice Chair
    Calabrese, Matthew
    Conte, Joanne
    DiIorio, Diana
    Dukette, GarrettNAESP Fed Relations Coordinator
    Garry, RobertChair
    Kerachsky, Bryan
    Macrino, JosephPast Chair
    Nozik, Scott NAESP Rep
    Reid, Lauren
    Romano, Lisa
    Smith, Sarhanna
  • High School Board of Control
    NameTitle
    Beckham, JaymeClass S Rep
    Cavanagh, Pamela Class M Rep
    Hatzis, GregClass L Rep
    Lawson, KathrynVice Chair
    Longobucco, KimClass L Rep
    Pierresaint, KennyAP Rep
    Rau, ChristopherClass M Rep
    Straub, JenniferPast Chair
    Szymanski, HeidiAP Rep
    Tomany, SeanClass S Rep
    White, VictoriaChair
  • Middle School Board of Control
    NameTitle
    Amara, Fran
    Dukette, Garrett
    Eichorn, David
    Hart, Kathryn
    Jorgensen, LianaPast Chair
    Mullin, Garan
    Murphy, Ryan
    Salem, TimChair
    St. Jean, David
    Tshonas, Mary Kay
    Zaleta, Dr. KristyVice Chair
  • General Committees
  • Background Check - Officials
    NameTitle
    Baldelli, Ralph
    Brenia, Bruce
    Castagnola, Joe
    DelBuono, Joseph
    DeNuzzo, Ron
    Faustich, Raymond
    Javorski, Pat
    Kelleher, Jay
    Koritkoski, Hank
    Leete, Dave
    Perry, Joe
  • Cheerleading
    NameTitle
    Blackwell , JessicaCHSCA-NVL- Class S
    Canzanella (Non-Voting), Joe
    Crisafi (Voting), Kathleen
    Huntington (Voting) (CHSCA), DebbieCHSCA-ECC-Class L
    LaCava (Voting) , Kayleigh Co-Ed- CCC
    Nesello, BiancaCommittee Member (Voting)
    Odukwe, Cherese
    Ottusch (Voting), MarkNew Fairfield Athletic Director
    Redding (Voting), Stephanie
    Sargeant, VictoriaCommittee Chair
    Sarnacki (CAS Consultant Non-Voting), Beth
    Tarazycki (CHSCA Chair-LL- Voting), JoannCHSCA Chair-Class LL- FCIAC
    Zembruzski (Non-Voting) (Tournament Director), Sherrie
  • CIAC Officials' Association Budget
    NameTitle
    Leete, David
    Luzzi, Hank
  • CIAC Officials' Association Insurance
    NameTitle
    Almeida, Mike
    Carboni, Ed
    Coyle, Richard
    Kershaw, David
    O'Dea, Robert
    Tebo, James
  • Cooperative Team
    NameTitle
    Balsamo, Fred
    Corto, Len
    Frassinelli, Damian
    Longobucco, Kim
    Lungarini, Glenn
    Ryan, Matt
    Simon, Gregg
    Wininger, Peter
  • Eligibility Review
    NameTitle
    Barile, MichaelS rep
    Berkowitz, MaxM rep
    Graf, KatieElig Revision Com rep
    Gwudz, GregElig Revision Com rep
    Lungarini, Glenn
    Macrino, DonaldChair / S rep
    Marinan, KimM rep
    Meyers, ChrisCAAD
    Simon, Gregg
    Sullivan, DanSuperintendent Consultant
    Thomas, StaffordL rep
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Wininger, PeterL Rep
    Wygonik, JamesEligibility Committee Chair
  • Officials
    NameTitle
    Auclair, JeromeConsultant
    Callis, Diane
    Casagrande, Jim
    Giard, Tom
    Levesque, Brian
    Nuhn, Babby
    Perachi, Matt
    Witkin, Trish
    Wysowski, Steve
    Zalaski, Walter
  • Officials Association Advisory Board
    NameTitle
    Callis, DianeCAAD Representative
    Delvecchio, CarmenCommissioner-Wrestling
    Huffman, Mike President-Swimming
    Javorski, PatCommissioner-Field Hockey/Girls Lacrosse
    Kelleher, Jay
    Koritkoski, HankInterpreter-Softball
    Kursman, HeatherCommissioner-Volleyball
    Leete, DavidCommissioner-Boys Lacrosse
    Miller, JoeCommissioner-Soccer
    Moreland, KevinCommissioner-Baseball
    Perone, Lillian
    Sarantopoulos, ChristianSecretary Basketball
    Scavone, DanDirector - CIAC Officials Association
    Torgerson, Lev
    Zigmont, Melissa
  • Season Limitations
    NameTitle
    Crist, RussAdministrator
    James, LaShanteAdministrator
    Lavoie, EdAdministrator
    Madaffari, Joe
    Perachi, Matt
    Sarullo, VJ
    Scavone, Dan
    Stoeffler, ToddAdministrator - Chair
  • Sportsmanship
    NameTitle
    Baldwin, SteveAthletic Director, Brookfield High School
    Borojfsky, SydneyStudent Representative
    Busmann, MasonStudent Representative
    Connelly, TylerStudent Representative
    Dennehy, DavidAthletic Director, St. Paul High School
    Douglas, MarkCoaching Representative
    Dunn, EllenAdministrative Representative
    Forcucci, AmandaHamden HS, Girls' Basketball Coach
    Fritch, MikeCoaching Representative
    Graf, KatieAdministrative Representative
    Heck, HildieAthletic Director, Lyme-Old Lyme
    Holt, JohnCAS-CIAC Media Director
    Howard, MattStudent Representative
    Howarth, Colleen
    Kelley, OliviaStudent Representative
    Kelly, RebeccaStudent Representative
    Kennedy, JocelynStudent Representative
    Kornan, AnnaStudent Representative
    Koshansky, WilliamCoaching Representative
    Madden, MikeConsultant
    Maher, KellyGirls' Basketball Coach and Athletic Director, Cromwell High School
    McKee, RyleeStudent Representative
    Odukwe, ChereseCAS-CIAC Director of Student Activities
    Pena, JocelynStudent Representative
    Phelps, BillCoaching Representative
    Prado, DavinciStudent Representative
    Raymond, TysonStudent Representative
    Riccio, BillOfficials Representative
    Roach, David
    Rondon, HenryCAS-CIAC Executive Staff
    Salutari, AnthonyChairman, Principal, Daniel Hand High School
    Sarnacki, BethCheerleading Coach, Cromwell High School
    Scavone, DanCIAC Officials Laison
    Simon, GreggCIAC Associate Executive Director
    Stams, AnastasiaStudent Representative
    Stanis, AnastasiaStudent Representative
    Stewart, MackenzieStudent Representative
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Wheelock-Bonet, LindaStudent Representative
    Winer, JonathanAthletic Director, CREC Schools
  • Sports Committees
  • Baseball
    NameTitle
    Baldwin, SteveCAAD
    Balsamo, Fred
    Boutilier, LindseyCAAD
    Buscetto, Bill Ex Officio
    Carlson, Cory Coach Class S
    Cipriano, ChrisChair
    Davis, ScottOfficials
    Frassinelli, DamianTournament Director
    Graf, EricAdministrator
    Hadden, RichConsultant
    McFarland, Jack Coach Class LL
    Nadeau, DJOfficial
    Patrina, SteveAdministrator
    Peluso, Arthur Coach Class M
    Rondon, Henry
    Serra, JasonAdministrator
    Sullivan, DanielAdministrator
    Voelker, R JCoach Class L
    Wrenn, JohnConsultant
  • Boys and Girls Cross Country
    NameTitle
    Bacich, ChrisBoys Coach
    Baron, BillConsultant
    Canzanella (Non-Voting), Joe
    Capezzone, PeteCoach
    Catuccio, PaulCAAD
    Collins, BrianG. Coach
    Connell, KevinB XC Coach
    Croft, MichealAdministrator
    Dadario, AlGirls Coach
    Diglio, MattB Coach
    Friedman, DonnChair
    Gale, TravisG XC Coach
    Geary, TimB. Coach
    Goetz, JohnCoach
    Magao, JasonAdministrator
    O'Donnell, TimothyBoys Coach
    Rondon, Henry
    Schaefer, RobGirls Coach
    Smith, PaulBoys Coach
    Stoklosa, SteveG. Ex officio Coach
    Turner, EllenConsultant - CAAD
    Zylberman, AdamGirls Coach
  • Boys and Girls Golf
    NameTitle
    Begnal, JosephAdministrative Representative
    Broderick, RyanAdministrative Representative
    Claffey, ChuckCoach, Hall High School Boys', CHSCA Rep
    Condon, RichCoach Representative/Girls' New England Coordinator
    Hughes, KarinAdministrative Representative
    Kaczor, KirkCoaching Representative
    Malin, TomBoys' Golf Tournament Director
    Maltese, BrianCAAD Consultant
    Marcoux, KevinBoys' Coaching Rep - Spring Division II
    Moraghan, MichaelCSGA President/ Rules Representative
    O'Donnell, TomCoach, Darien High School Boys
    Rebhun, JoelAdministrative Representative
    Sullivan, NeilChairperson/ Administrator Representative
    Szymanski, RichGirls Tournament Director, Open Tournament Director
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Waack, LindsayCoach, Fairfield Ludlowe Girls
    Williams, JohnCoach, Cheshire High School Girls'
    Wodarski, SteveCAAD Representative, Wilcox Tech
  • Boys and Girls Indoor Track
    NameTitle
    Alexander, MarkCoach
    Baron, BillConsultant
    Friedman, DonnChair
    Kitchens, AshleyCAAD
    Kosta, RichCoach
    LaFontaine, BrianCoach
    Mahon, AnnaCo-Chair
    Ogren, KurtAdministrator
    Reichard, CarlCoach
    Rondon, Henry
    Scanlon, SterlingCAAD Rep
    Sharples, DougConsultant
    Tetlow, DaveConsultant
  • Boys and Girls Outdoor Track
    NameTitle
    Baron, BillConsultant
    Bodner, BrianAdministrator
    Burrows, AnneGirls Coach
    Corbett, PeterB. Coach
    Croft, MichealAdministrator
    Dunn, MarkGirls Coach
    Farley, CharlesEx Officio
    Fontaine, RobertConsultant
    Friedman, DonnChair
    Grimes, YvonneOfficials
    Hauser, AndreAdministrator
    Heck, HildieCAAD
    Hedden, BarbaraG. Coach
    Kosta, RichB. Coach / Meet Director
    LaPlant, AJMeet Director
    Lawrence, LaddieB. Coach
    Luke, RichMeet Director
    Mahon, AnnaCo-Chair
    Migliore, MikeGirls Coach
    O'Donnell, TimothyB. Coach
    Petruzzello, DebbieGirls Coach
    Reichard, CarlGirls Coach
    Rondon, Henry
    Street, DaneCAAD
    Tetlow, DaveConsultant
    Thompson, JamesMeet Director
    Vanderrest, WilliamBoys Coach
  • Boys and Girls Soccer
    NameTitle
    Berkowitz, MarkNFHS Rep, Tournament Director
    Breslow, AbeG. Ex officio Coach
    DelBuono, JosephOfficials
    DeMelo, AntonioAdmin
    Dennehy, DavidCAAD
    Distefano, RickBoys Soccer Coach
    Dzielak, EdGirls Coach
    Elliott, ScottCAAD
    Fagan, AmandaAdmin/Girls Committee Chair
    Fiske, TorAdmin
    McMahon, ScottCoach
    Morello, MarkGirls Soccer Coach
    O'Brien, JimCAAD Rep
    O'Dea, BobOfficials
    Pelliccia, MarcoAdministrator
    Phelps, BillBoys Coach
    Pompei, TomAdministrator
    Simon, Gregg
    Tanner, DaveB. Chair
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Vetrano, MelanieAdmin
    Violette, PatrickOfficials Rep
    Woog, DanBoys Coach
  • Boys Basketball
    NameTitle
    Burke, KevinCAAD Rep
    Carroll, PeterOfficials Rep
    Cecchini, RobertConsultant
    Curland, Neal
    Dargati, JimCoach
    DeNuzzo, Vin
    Franklin, GaryChairperson
    Gibbs, JamalCHSCA Rep - IV
    Hadden, RichConsultant
    McKay, Erik CHSCA Rep - II
    Patchkofsky, ErikAdministrator
    Perachi, MattCAAD Rep
    Pinone, John CHSCA Rep - V
    Scavone, DanOfficials Assignor
    Schulz, DaveTournament Director
    Simon, GreggCIAC Liaison
    Sullivan, TyreseCHSCA Rep - I
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Wininger, PeterAdministrator
  • Boys Lacrosse
    NameTitle
    Adkins, Brian Coach
    Baldelli, RalphOfficials' Rep
    Buzzeo, ChipCoach
    Donovan, Dan
    Hackett, JohnOfficials Rep
    Hurwitz, ScottAdministrator
    Jarvis, JakeCAAD Rep
    Leete, David
    Marchetti, DougCAAD Rep
    Mayo, RalphChair
    McCarthy, Ken Coach
    O'Connor, James
    Pulisciano, RichConsultant
    Rohwedder, Scott
    Scavone, Dan
    White, Brian
  • Boys Swimming
    NameTitle
    Burns, ChrisRules Interpreter
    Butler, ScottTournament Director
    Callis, DianeCAAD
    Charles, TrevorM & LL Diving Meet Director
    Fangiullo, ErickaCommittee Chairperson
    Heller, BrendanClass S Tournament Director
    Hoyt, SuzanneCoach, Committee Chairperson
    Huffman, MikeTournament Officials Assigner
    Lewis, RickOpen and LL Tournament Director
    Lowe, TerryConsultant
    McClure, JohnCoach
    O'Connor, JohnConsultant
    Pichette, DanielAdministrative Representative
    Riddle, KathyAdministrative Representative
    Schwartzman, LeeCoaches Representative
    Semple, CraigCAAD Consultant
    Smachetti, JohnClass L Meet Director
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Wostbrock, DanS & L Diving Meet Dirctor
  • Boys Tennis
    NameTitle
    Apicella, AdamAdmin
    Canzanella (Non-Voting), Joe
    Cerone, DickCAAD Rep
    Jasulavic, SteveCoach
    Keogh, JohnChair
    Leonard, AdamCAAD
    Meunier, GaryCoach
    Simon, Gregg
    Solomon, Jim
    Tringali, LindsayAdmin
    Young, BenCoach
  • Boys Volleyball
    NameTitle
    Borbas, JimRules Interpreter
    Covino, GarrettSite Director, Asst. Tournament Director
    Francalangia, DavidCAAD Representative
    Gianacopolos, LouCoach
    Givens, JulietteCoach
    Joslin, JudyCoaching Representative
    Kursman, HeatherOfficials Assigner
    Lavoie, EdChairperson, Administrative Representative
    Martorelli, MattCAAD Representative
    Savejs, KevinCoaching Representative
    Trczinski, RichConsultant
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Zadnik, JohnTournament Director
  • Field Hockey
    NameTitle
    Bromage, CookieConsultant
    Hirth, KimCAAD Representative
    Janssen, CarolConsultant
    Johnson, DotCoach Ex officio
    Klecha- Porter, PattiOfficials Representative
    Maltese, MichaelCAAD Representative
    Martin, DeborahOfficials Assignor
    McKenna, TomAdministrator
    Mulligan, DanaChair
    Nuhn, BabbyConsultant
    O'Neil, DawnTournament Director
    Palmer, KittyCoach
    Perkins, MaureenCoach
    Scavone, Dan
    Tucchio, JennaCoach
    Winch, TaraAdministrator
  • Football
    NameTitle
    Shugrue, GregAdministrator
    Aresimowicz, JoeCHSCA M Rep
    Benanto, JamesTournament Director
    Brockett, TomCHSCA S rep
    Denunzio, E.J.CHSCA MM Rep
    Donovan, DanAdministrator
    Dyer, TomCHSCA LL Rep
    Eckert, ChrisAdmin
    Frassinelli, DamianCAAD Rep
    Greider, BillOfficials
    Guyon, AndyCHSCA L Rep
    Hurwitz, ScottAdministrator
    Lewis, DerrickCHSCA SS rep
    Lungarini, Glenn
    Monroe, JoeCoach-Ex Officio
    Neviaser, IanAdministrator
    Sarullo, VJCAAD
    Simon, GreggCIAC Liaison
    Velardi, Joe
    Verner, EricAdmin
    Williams, LeroyChair
  • Girls Basketball
    NameTitle
    Beckham, JaymeAdministrator
    Crist, Russ
    DeJesus, ElishaCAAD
    Forcucci, AmandaCoach
    Forker, MattAdministrator
    Grossman, DavidAssistant Tournament Director (Officials)
    Hawley-Stewart, CatrinaCoach
    Kohs, TimCoach
    Lindwall, ChrisCoach
    Martorelli, MattTournament Director
    Murray, TomConsultant
    Russell, ShaunCoach
    Shepard, CharleneOfficials
    Simon, GreggCIAC Liaison
    Sullivan, DanielAdministrator
    Velardi, Joe
    White, Jesse
    Williams, FredCAAD Rep
    Williamson, MargaretChair
  • Girls Lacrosse
    NameTitle
    Connelly, LoriEx Officio Coach
    Crowley, Dan Coach
    Dysenchuk, CindyConsultant
    Fletcher, MauraCoach
    Forker, Matt
    Javorski, PatAssistant Tournament Director - Officials Assigner
    Jehning, BrianAdministrator
    McCluskey, TimCAAD-Consultant
    Robert, Georgia
    Scavone, Dan
    Schneider, PhilCoach
    Tigno, Terra
    Whelan, JennOfficials
    Williamson, MargaretChair
    Zenczak, ToddCAAD
    Ziemnicki, TerriCoach
  • Girls Swimming
    NameTitle
    Bouchey, RobMeet Director
    Burns, ChrisRules Interperator
    Butler, ScottTournament Director
    Callis, DianeCAAD-Consultant
    Charles, TrevorMeet Director
    Czapla, SusanAdministrator Representative
    Huffman, MikeOfficials Representative
    Sargalski, StevenAdministrator Representative
    Schumann, JeffreyChair
    Smachetti, JohnCoach Representative
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Verderame, AnthonyCAAD
    Wostbrock, Dan
  • Girls Tennis
    NameTitle
    Canzanella (Non-Voting), Joe
    Dudis, Michael
    Fitzgerald, PaulaCoach
    Macneil, AnneCAAD
    Reisert, JohnCoach
    Rizzuto, Frank
    Roy, Alicia
    Russell, ShaunCAAD
    Simon, Gregg
  • Girls Volleyball
    NameTitle
    Abraham, Michelle CHSCA Ex officio
    Arena, LauraConsultant
    Borbas, JimVB Officials Representative
    Brown, CraigCoach - Class L
    DiGiovanni, TomTournament Officials Assigner, Asst. Tournament Director
    Federowicz, CathyCoach Class M
    Gbunblee, CarolynChairperson
    Georgiou, PeterCAAD Rep
    Heitz, RichCoach - Class LL
    Kohs, TimCAAD
    Schmidt, HeidiTournament Director
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
    Warner, MatthewAdministrative Representative
  • Gymnastics
    NameTitle
    Arms, MelissaRules Interpreter
    Buggee, LoriRules Interpreter/ Officials Assigner
    Krot, JohnCAAD-Consultant
    Longobucco, KimAdministrator Representative
    Mihaly, BethanyOpen Meet Director
    Rettstadt, HalCoach/Tournament Director
    Siegal, JasonCAAD
    Simon, PatrickCommittee Chairman/Tournament Director
    Singleton, HollyAdministrative Representative
    Smith, KellyCoach/Meet Director
    Tocchio, KaseyCoach/Meet Director
    Velardi, JoeCIAC Executive Staff
  • Ice Hockey
    NameTitle
    Balanda, MarcChair
    Budd, MacCoach
    Cavallaro, NeilAdministrator
    Dee, TimothyAdministrator
    Diamond, DeanCoach
    Follo, SalEx officio
    Malin, TomConsultant
    Morrell, JosephTournament Director
    Pinney, JeffCAAD
    Richetelli, SteveOfficials
    Rondon, Henry
    Russo, RalphCoaches rep
    Santangeli, MikeCAAD
    Thomas, StaffordAdministrator
  • Softball
    NameTitle
    Aresco, ScottEx officio
    Barone, LeighCoach
    Deeb, JudyConsultant
    DeLizio, NickCoach
    Drust, KristineCoach
    Graf, KatieAdministrator
    Koritkoski, HankOfficial
    Maher, KellyCAAD Rep
    Marcucio, ScottCoach
    Mulligan, DanaChair
    Nadeau, JonCAAD
    Neil, WendyAdministrator
    Parlato, JanetAdministrator
    Rondon, Henry
    Smith, BethConsultant
    Vavrinec, DonnaUmpire Assigner
    Vazquez, AlOfficials
    Witkin, TrishTournament Director
  • Wrestling
    NameTitle
    Bray, ChrisCoach
    Delvecchio, CarmenState Rules Interpreter and Assistant Tournament Director - Officials Assignor
    Esposito, David
    Goodwin, ErnestCAAD
    Green, DavidCoach
    Holmgren, KevinOfficials Representative
    Jadach, SarahConsultant
    Lawless, JohnEx Officio Coach
    Lipinsky, KeithCAAD
    Merlino, SteveWrestling Committee Chair
    Nowakowski, DavidTournament Director
    Oczkowski, TedAdministrator
    Risley, PatAdministrator
    Scavone, DanCIAC Staff Liaison
    Shaughnssey, Jason
    Swan, BobAdministrator
    Wentworth, RoyAdministrator